تایپوگرافی(typography)

راهنمای ساده جهت درک تایپوگرافی(typography)

بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر-seo, تایپوگرافی(typography), تجربه کاربری-ux, دسته‌بندی نشده, طراحی وب سایت , , , , , , , 0 Comments

راهنمای ساده جهت درک تایپوگرافی(typography)

ویکی‌پدیا ، تعریف فن چاپ ” هنر و تکنیک نوع ترتیب به منظور اشکال زبان با شفاف و یادگیری . این یک هنر است که تاریخ آن به چاپ گوتنبرگ را که اولین کار می‌کند. این مدخل در ادامه به توضیح می‌دهد که چگونه تا عصر دیجیتال، فن چاپ آشغال تخصصی بود اما در حال حاضر چیزی که همه نمی‌کند. برای کسانی که کار در طراحی وب فن چاپ یکی از پایه‌های آنچه انجام می‌دهید، و اگر این‌طور نیست ، پس بهتر است شروع به در نظر گرفتن بیشتر .
Typography کتاب‌ها:

فکر می‌کنم با نوع: یک راهنمای بحرانی برای طراحان ، نویسندگان ، ویراستاران ، &؛ دانش آموزان
Typography Sketchbooks
Typography Workbook : یک رهبر جهانی واقعی به استفاده از نوع در طراحی گرافیک
Typography : ۱۰۰ اصول اصول طراحی برای کار با نوع
کتاب کوچک Lettering

چه فن چاپ مستلزم

Typography بیش از قلم‌های خنک و همه چیز را تعریف خواهد کرد که شامل بیش از یک مقاله، ولی در شکل اساسی فن چاپ شامل :

Typefaces ( قلم )
ارتفاع سطرها
اندازه پوینت
طول خط
سطر فاصله
ردیابی ( فاصله بین گروه‌هایی از حروف )
Kerning ( فاصله بین جفت‌های نامه‌ها )

در عامی ، شرایط هنر است که از محل بیشتر خوانا و از طریق استفاده از نوع .

فن چاپ
Typography به عنوان بخشی از طراحی وب

در ۲۰۰۶ اولیور  اظهار داشت که از ۹۵ درصد از اطلاعات بر روی وب زبان نوشته شده است ، به عنوان یک نتیجه، طراحی وب ۹۵ درصد فن چاپ است . از آن به بعد رایج‌تر است چند رسانه ای در وب، اما هنوز شامل متن اکثریت بزرگی از محتوا در اینترنت است. حتی آن‌هایی که مخالف  با بیانیه نمی‌تواند استدلال می‌کنند که این واقعیت که در محتوای وب باید آسان به خواندن، به آسانی قابل درک است و برای انتقال احساسات بازدیدکنندگان به حق . وب فن چاپ شامل خوانایی خوب ، مقیاس پذیری و شخصیتی که با ماهیت این وب سایت، می‌گوید: ” از  قصه‌ه‌ی‌کرب‌ا سابینا .
اضافه کردن شخصیت

نگاهی به قلم اتکا مردم در زندگی روزمره استفاده می‌کنند. در محل کار آنها ممکن است از تایمز نیو رومن یا  Emails  و Verdana متکی هستند . این‌ها به قلم خانواده‌های زیرا آنها قلم‌های نگاه جدی هستند . آنها سعی نمی‌کنند یا احمقانه باشد . اما همه وب سایت نیاز به تصویر کشیدن جدیت یک شرکت . قلم‌های را انتخاب کنید که برای شما مناسب موضوع و طراحی کلی از سایت شما ، اما انتخاب نکنید . یک قاعده کلی این است که پایگاه انتخاب یک قلم و یک نمایش قلم و همین است.
استفاده از رنگ‌ها دقت

این شگفت انگیز است که بسیاری از مردم نمی‌دانند که اکثریت از وب سایت‌های وابسته به یک سیاه روی سفید رنگ چون خیلی خوب کار می‌کند که برای نمایش متن است. این اصل است که هر طراح نیاز به درک وقتی نوبت به قلم colors.To ادعا می‌کنند که این رنگ را از قلم تنها نیاز به تضاد با پس زمینه کافی نیست. برای مثال، یک قلم آبی تیره در یک زمینه صورتی . رنگ‌های مقابل به تندی و این کار می‌کند. حالا که معکوس ؛ در حالی که ممکن است کار نور صورتی متنی در روی زمینه سیاه به احتمال زیاد باعث برخی بازدیدکنندگان به شکایت دارند.
متن بزرگ‌تر برای چیدمان

طراحان طرح تمایل به سایت‌های خود به اندازه قلم بین ۱۰ ۱۲ نقطه. با این حال، به عنوان اولین گروه از وب فهم افراد شروع به سن شما در این نوع نمایش به پیش می‌روند. اگر اندازه قلم خیلی بزرگ می‌شود صفحه دو چیز املاک و مستغلات به احتمال زیاد اتفاق می‌افتد. اول، صفحه نگاه خواهد کرد به هم ریخته و دوم ، باید به طور افقی بلغزد . هر دو حالت می‌توانند آنها را به دنبال عجله سایت دیگر ، تا مطمئن شود که فن چاپ آن‌قدر بزرگ است که برای بازدیدکنندگان بدون داشتن آنها زوم کنید و طراحی شما .

فن چاپ
عوامل Readability

مردم بیشتر و بیشتر راحت با خواندن متن بر روی وب، با وجود این هنوز هم برای همه بهتر نیست . برای کمک به حفظ بازدیدکنندگان با محتوای شما دو عنصر فن چاپ می‌توان به وب سایت شما باعث می‌شود که حتی از خواندن easier.The عرض ستون ناحیه ای است که اغلب نادیده گرفته شده است ، حتی با وجود اینکه تاثیر قوی بر روی خوانایی است . در ستون‌های مطالب چاپی هستند و بین ۴۵ ۷۵ شخصیت‌ها، اما بر روی وب این دستورالعمل‌ها نادیده گرفته می‌شوند. برای آسانتر کردن امور ، مطمین شوید که ستون ۸۰ تجاوز نمی‌کند ، یا عرض ۸۰ ems.The عنصر دوم شامل فاصله مناسب . تنظیم منجر ( فضای بین خطوط )و ردیابی (فضا بین حروف )را با استفاده از اموال CSS – نامه – فاصله برعکس ارتفاع و کمک خواهد کرد در محتوای شما آسانتر است.

Typography بنیادی است به خوبی طراحی وب . نه زمانی برای یادگیری نحوه اجرای اصول به متن شما می‌تواند حتی زیباترین زیبایی شناسی به یک کابوس برای بازدیدکنندگان شما .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *